Wydarzenia

Diecezjalny Dzień Skupienia - Wadowice - 24 kwietnia 2010 r.

Diecezjalny Dzień Skupienia – Wadowice

Na kolejny Diecezjalny Dzień Skupienia zaprosiły nas rodziny z Domowego Kościoła OR w Wadowicach. 24 kwietnia piękne słońce witało przyjeżdżających pod kościół św. Piotra Apostoła. Pogoda dopisywała, więc najmłodsze pociechy mogły swobodnie biegać po rozległym ogrodzie na tyłach parafii. OR z naszej parafii reprezentowała kilkunastoosobowa grupa członków Domowego Kościoła oraz ks. moderator Wiesław Widuch.

Na początku nastąpiło zawiązanie wspólnoty, uczestników przywitali Monika i Maksymilian Pachel oraz para diecezjalna Hanna i Zbigniew Stawowiakowie. Kolejnym punktem były świadectwa, jedno z nich wygłosili nasi przedstawiciele, Ala i Andrzej Dźwigałowie. Ich proste, ale pełne zawierzenia i wzajemnej miłości słowa miały dla nas, uczestników ze Skawiny, podwójne znaczenie. Przypominały, że trwanie w ruchu to pełna pokory, nieustająca praca.

„Jak, żyjąc w rodzinie, czynić uczniów ze wszystkich narodów?” nauczał ks. Piotr Wieczorek w wygłoszonej konferencji. Kierując swe słowa, zwłaszcza do rodziców, opowiadał o bogactwie rodzicielstwa. Radość wychowania dzieci to także troska o prawidłowy rozwój młodego człowieka, dlatego tym ważniejsze jest, aby umieć właściwie nauczyć odpowiedzialności w duchu wiary. Taką troską otacza rodziny Domowy Kościół, warto o tym pamiętać.

Następnym punktem były spotkania w grupach. Małżonkowie zastanawiali się nad istotą wychowania dzieci do wolności oraz troskami związanymi z formacją religijną i duchową naszych pociech. Bardzo budujące były wypowiedzi innych uczestników. Uczestnicy dzielili się swoimi doświadczeniami dotyczącymi wychowania, często dawali rady i pocieszali innych. W pamięci wielu uczestników pozostanie jednak szczera atmosfera i wzajemna życzliwość.

Diecezjalny Dzień Skupienia zakończyła uroczysta Msza święta, a po niej, pełna radości, agapa. Były to chwile na spotkania przyjaciół i znajomych, rozmowy i wspomnienia przy kawie i słodkościach. Wszyscy żegnali się: do następnego razu!

Oaza Oaza Oaza

Wrzesień 2015
Pn Wt Śr Cz Pt Sb Nd
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

4.IX.2015

  • 07:00 + Krystyna...
  • 16:30 + Tadeusz...
  • 18:00 O...
  • 6:30 + Bogumiła...
  • 6:30 + Zofia...

(c) Parafia Rzymsko Katolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Skawinie - ul. Marii Curie Skłodowskiej 12, 32-050 Skawina

2010 | Prawa Zastrzeżone | Strona używa plików cookies - wyłącznie obsługi możliwe w Państwa przeglądarce | Poprzednia wersja strony